ΑDE 2019: Τα events που ξεχωρίζουν

Η 24η χρονιά του Amsterdam Dance Event ξεκινάει σήμερα και περιλαμβάνει πάρα πολλά shows και events.

Το ADE είναι ένα event ηλεκτρονικής μουσικής που πραγματοποιείται στην πρωτεύουσα της Ολλανδίας, το Άμστερνταμ και διαρκεί 5 ημέρες. Ολόκληρη η πόλη του Άμστερνταμ μετατρέπεται σε ένα τεράστιο festival. Κάθε χρόνο περισσότεροι από 2,500 artists και πάνω από 400 χιλιάδες επισκέπτες  από όλα τα μήκη και πλάτη του κόσμου παρευρίσκονται στο ADE για ζήσουν αυτή την μοναδική εμπειρία αλλά και να μάθουν αρκετά για το πως δουλεύει η ηλεκτρονική μουσική βιομηχανία.

Παρακάτω θα σας αναφέρουμε ποια είναι τα καλύτερα events για το ADE 2019 και που πρέπει να πάτε εάν βρίσκεστε στην Ολλανδία. Η ώρα που βλέπεται θα είναι η τοπική ώρα του Άμστερνταμ και δίπλα η τοποθεσία του event.

Τετάρτη 16 Οκτωβρίου

Richie Hawtin Close & Modeselektor ( Live ) 19:30 Scheepsbouwlouds 

Mixmash Takeover ( Laidback Luke, Dannic, D.O.D. ) 22:00 Bitterzoet 

Matisse & Sadko and Friends ( Shapov, Magnificence, DubVision ) 22:00 Maia

Carpe Noctem Showcase ( Bob Sinclar, Daddy’s Groove, Plastin Funk) 22:00 Panama 

Toolroom Amsterdam ( Mark Knight, Danny Howard, Siege, KC Lights ) 22:00 Chicago Social Club

Awakenings x Charlotte de Witte presents KNTXT ( Charlotte de Witte, Chris Liebing, Amotik ) 22:00 Gashouder 

Boris Brejcha x FCKNG Serious | Awakenings ( Boris Brejcha, Denniz Bul ) 22:00 Warehouse Elementenstraat 

Subliminal Sessions ( Erick Morillo ) 22:00 Cafe in The City 

Protocol ( Nicky Romero, Deniz Koyu, Stadiumx ) 22:00 Melkweg 

Oliver Heldens & Friends ( Oliver Heldens, Mercer, Generik ) 23:59 Paradiso 

Πέμπτη 17 Οκτωβρίου

Hardwell presents Revealed | Pop Up Store 11:00 Revealed Pop Up Store 

Egg LDN: Boat Party ( Deborah De Luca ) 14:00 Docks 2

Hernan Cattaneo b2b Nick Warren | all boat long 14:00 Docks 1

1001tracklist presents top101 producers ( Chocolate Puma, Jack Wins, Dave Winnel ) 17:00 Nova 

Rufus Du Sol 19:00 Sheepsbouwloods

Innervisions Amsterdam x Loveland ( Ame B2B Dixon 5H Set ) 20:00 Warehouse Houthavens 

Musical Freedom 10 Years ( Tiesto, Magnificence, Moska ) 22:00 AIR 

Moon Harbour x Exploited Rec ( Matthias Tanzmann, Tensnake ) 22:00 Ponton 

DGTL – Ben Klock B2B Marcel Dettmann, Jeff Mills 22:00 Sheepsbouwloods

D.O.D & Friends 22:00 Desmet Studio’s 

Awakenings x Drumcode ( Adam Beyer, Maceo Plex, Bart Skills ) 22:00 Gashouder

Carl Cox x Awesome Soundwave | Awakenings 22:00 Warehouse Elementenstraat 

Club AMF Presents: Insomniac Music Group ( Chris Lake, Gorgon City, Dom Dolla, Sonny Fodera ) 22:00 The Artist World

Africanism ( Bob Sinclar, DJ Angelo, MoBlack ) 23:45 Supperclub Cruise

Παρασκευή 18 Οκτωβρίου

Defected  ( David Penn, Mambo Brothers,  Gorgon City, Roberto Surace ) 17:00 WFC 

Our Story – Celebrating 15 Years Of Tomorrowland ( Armin Van Buuren, Afrojack, Dimitri Vegas & Like Mike ) 19:00 Ziggo Dome 

No Redemption ( Tchami, Malaa ) 19:00 Paradiso 

Glitterbox ( Purple Discho Machine, Simon Dunmore ) 21:30 Loft Amsterdam 

Sunnery James & Ryan Marciano Exposed 22:00 AFAS Live

Μartin Garrix 22:00 Rai Amsterdam 

Σάββατο 19 Οκτωβρίου

Breakfast Club ( Peggy Gou ) 07:00 Radion 

Maceo Plex x Lone Romantic | Awakenings 09:00 Warehouse Elementenstraat 

Amine Edge & Dance Presents | CUFF by THP ( Roger Sanchez, Max Chapman, Ninetoes ) 09:00 Secret Venue

Awakenings x Joris Voorn & Friends ( Agoria, Ame, Boris Brejcha ) 12:00 Gashouder

Μartin Garrix | All Ages 17:00 Rai Amsterdam 

AMF ( Alesso, Armin Van Buuren, David Guetta, Don Diablo ) 21:00 Johan Cruijff ArenA

The Masquerade ( Claptone, Tube & Berger, Todd Terry, Purple Disco Machine ) 22:00 WFC

Berlin Special: Watergate ( ARTBAT, Adana Twins ) 22:00 WesterUnie 

We Are Super Staar ( Tom Staar, Agent Greg ) 22:00 Cafe In The City

Awakenings x Joseph Capriati Invites ( Carl Cox, Luigi Madonna, ANNA ) 23:00 Gashouder 

Κυριακή 20 Οκτωβρίου

Audio Obscura x Keinemusik at The Loft ( Rampa, &Me, Adam Port ) 06:00 Loft Amsterdam

Audio Obscura at The Loft Finale ( Adriatique ) 15:00 Loft Amsterdam

Μatt Nash ( Kryder, Matt Nash ) 20:00 De Bajes 

Bob Sinclar 22:00 Cafe In The City 

Damian Lazarus All Night Long 23:30 De Marktkantine 

Αυτά είναι τα καλύτερα events που σας προτείνουμε εάν βρίσκεστε στο ADE. Μείνετε συντονισμένοι για περισσότερα μουσικά νέα !

dance with us:https://www.facebook.com/dancetoday.gr/

 

Comments

You may also like...